RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Vaříme z brambor

Brambory zapečené s cibulí a klobáskami

Suroviny: 1 kg pevných brambor, 300 g cibule, 4–8 klobásek (záleží na velikosti), sůl, pepř a čerstvou zelenou petrželku, na jemno nakrájenou, 3 lžíce oleje, několik větviček rozmarýnu

Postup: Brambory velmi pečlivě omyjte; pokud mají tenkou slupku, nemusíte je loupat. Asi deset minut předvařte vcelku v osolené vodě. Nechte mírně vychladnout a rozkrájejte na osminky. Troubu předehřejte na 200 °C, horkovzdušnou na 180 °C. Cibuli oloupejte, rozkrájejte také na osminky a spolu s bramborami rozložte do pekáčku. Zakapejte olejem. Osolte, opepřete, posypte petrželkou, mezi brambory zapíchejte větvičky rozmarýnu a vše asi osm minut zapékejte. Na brambory rozložte klobásky; nařízněte je, aby se lépe propékaly. Pečte ještě zhruba deset minut, až se klobásky vypečou. Doba pečení závisí na druhu klobásek, velikosti brambor i výkonnosti trouby.

Tip: Využít můžete jakoukoli uzeninu – v receptu jde hlavně o to, aby si hověla na vlastní příloze. Mezi bramborami se neztratí ani kousky barevných paprik, cuket nebo rajských jablíček. Jestli máte rádi česnek, klidně ho do jídla přidejte. Pečením krásně zjemní.

 

 

 

 

Žádné komentáře