RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Vaříme z brambor

Brambory pečené v soli

Suroviny (na 4 porce): 2 oloupané, překrojené stroužky česneku, olej na vymazání formy a trochu na zakapání brambor, 2 lžíce jehliček rozmarýnu, 1,5 kg malých brambor, neloupaných, ale pečlivě omytých a osušených, 3/4 kg hrubé mořské soli, 30 g hladké mouky, 200 ml zakysané smetany

Postup: Troubu předehřejte na 230°C, horkovzdušnou na 210°C. Kulatou formu o průměru 30 cm vytřete česnekem a potřete olejem. (Formu můžete ještě vyložit pečicím papírem, pak znovu potřít olejem a posypat česnekem.) Na dno formy nasypte byliny a na ně naklaďte hustě vedle sebe brambory. V míse promíchejte sůl a mouku, pomalu přilévejte asi 120 ml vody, aby vznikla hladká směs. Nalijte ji na brambory ve formě a hlavně mezi ně. Pečte na střední příčce trouby. Formu vyjměte a nechte pět minut vychladnout; vyklopte brambory na velký talíř a vyloupejte je ze slaného obalu. Podávejte se zakysanou smetanou, zakápnuté trochou oleje.

V téhle úpravě mají "zemáky" opravdu zemitou chuť, podobnou té, pro kterou milujeme brambory pečené ve žhavém popelu. Slupka je propečená do křupava a vnitřek tak měkký, že se skoro rozpadá.     Jen pozor na to, abyste brambory vyloupali ze slaného kabátu co nejdřív, aby je sůl nestihla příliš prostoupit.

 

 

 

 

Žádné komentáře