RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Moučníky

Valašské frgály - hrušťáky

Suroviny: 150 g hladké mouky, 100 g hrubé mouky, 60 g cukru krupice, 60 g másla, 15 g droždí, 100 ml mléka, 2 žloutky, 1 g soli, citrónová kůra, vanilkový cukr, olej na plechy, máslo na potření a rum na pokapání upečených frgálů.

Náplň: 100 g sušených hrušek, 50 g sušených jablek, 50 g cukru krupice, 30 g švestkových povidel, 50 g strouhaného perníku, 150 ml vody, 50 g mletého koření do perníku (skořice, badyan, citrónová kůra), vanilkový cukr Drobenka: 75 g moučkového cukru, 50 g másla, 100 g polohrubé mouky, špetka skořice - ručně zpracujeme až do vzniku nepravidelných menších hrudek.

Postup: Droždí rozmícháme s cukrem ve vlažném mléce, přidáme směs mouky, rozpuštěné máslo, sůl, citrónovou kůru a vanilkový cukr a zaděláme hladké těsto, které necháme v teple vykynout. Z vykynutého těsta utvoříme 10 bochánků, které roztlačíme na vymazaném plechu na tenké placky a na ně rozetřeme ovocnou náplň ( sušené ovoce svaříme s cukrem, směs rozmixujeme nebo umeleme, zahustíme a dochutíme zbylými surovinami) a posypeme je drobenkou. Necháme 15 minut nakynout a pečeme ve vyhřáté troubě při 230 °C. Horké frgály pokapeme rumem a okraje potřeme máslem.

 

 

 

 

Žádné komentáře