RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Moučníky

Krémový dort

Suroviny (na dortovou formu): 6 vajec, 180 g cukru krystal, 1 balíček vanilkového cukru, 80 g hladké mouky, 60 g maizeny, 60 g kakaa, 300 čokolády na vaření, 375 ml smetany ke šlehání, 250 g sýra mascarpone nebo plnotučného tvarohu, 50 g hoblinek z bílé a 50 g hoblinek z mléčné čokolády

Postup: 1. Oddělte žloutky od bílků. K bílkům přidejte 90 g cukru krystal a ušlehejte. Ke žloutkům přidejte 90 g cukru a vanilkový cukr a ušlehejte do pěny. Do žloutkové směsi vsypejte mouku smíchanou s kakaem a maizenou. Nakonec zlehka vmíchejte sníh z bílků a cukru.

2. Dortovou formu o průměru 26 cm vyložte pečicím papírem a naplňte těstem. Pečte asi 25 minut v troubě vyhřáté na 175 °C. Upečený korpus vyklopte na mřížku a počkejte, až vystydne.

3. Čokoládu nasekejte nahrubo a rozpusťte ve vodní lázni. Nechte ji zchladnout na pokojovou teplotu. Zlehka vmíchejte mascarpone (nebo tvaroh) a ušlehanou smetanu.

4. Korpus podélně rozkrojte na tři pláty. Spodní potřete třetinou krému, přiklopte středním a opět potřete třetinou krému. Dort přikryjte třetí částí a dejte na čtyři hodiny do lednice. Povrch posypejte čokoládovými hoblinkami.

 

 

 

 

 

Žádné komentáře