RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Mleté maso

Irské lasagne

Suroviny: 700 g mletého hovězího masa, 2 lžíce oleje, 1 cibule, oloupaná a nakrájená najemno, 400 g krájených rajčat, 1 lžíce rajčatového protlaku, 1 sklenice červeného vína, 1 lžíce čerstvé petrželky, nasekané najemno, sůl a čerstvě namletý černý pepř, 6 plátků předpřipravených lasagní, na posypání strouhaný čedar.

Na sýrovou omáčku: 40 g másla, 40 g mouky, 560 ml mléka,sůl, čerstvě namletý černý pepř, špetka čerstvého muškátového oříšku, 100 g strouhaného sýra čedar

Postup: Ve velkém hrnci rozpálíme olej a na nízkém plameni osmahneme cibulku doměkka, avšak aby nezhnědla. Zvýšíme teplotu, přidáme mleté maso a orestujeme dohněda. Vmícháme krájená rajčata a rajčatový protlak a pak přidáme víno a petrželku. Okořeníme a promícháme. Snížíme teplotu a zakryjeme. Necháme 20 minut dusit, pak sundáme poklici a dále dusíme dalších 10 minut do zhoustnutí. Na sýrovou omáčku zatím rozpustíme v hrnci máslo a přidáme mouku. Minutu za stálého míchání vaříme, pak postupně přidáváme mléko. Vaříme na středním plameni a stále mícháme, aby byla omáčka hladká. Okořeníme, přidáme muškátový oříšek a nakonec vmícháme sýr, dokud se nerozpustí. Při finální přípravě rozetřeme trochu sýrové omáčky na dno formy na lasagne. Přikryjeme polovinou lasagní, na něž pak nalijeme polovinu mletého masa. Navrch dáme další omáčku, kterou rovnoměrně rozetřeme, pak další vrstvu lasagní a zbytek mletého masa. Zakončíme zbývající sýrovou omáčkou a posypeme nastrouhaným čedarem. Vložíme do trouby předehřáté na 190˚C a pečeme přibližně 30 minut nebo dokud nezezlátnou a nezačnou "bublat"

.

 

Žádné komentáře