RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Králičí maso

Dušené králičí stehno na divoko se slaninovými strapačkami

Suroviny: 3000 g králičích zadních běhů, 200 g slaniny, 30 g soli, 50 g oleje, 200 g cibule, 5 g divokého koření

Na strapačky: 1900 g loupaných brambor, 450 g hladké mouky, 500 g hrubé mouky, 50 g soli, 1 g mletého pepře, 100 g cibule, 100 g škvařeného sádla, 300 g uzené slaniny

Postup: Zadní běhy prošpikujeme polovinou dávky slaniny a mírně osolíme. Zbylou dávku slaniny rozkrájíme na menší kostičky, částečně roztavíme, přidáme olej, jemně nakrájenou cibuli a osmažíme ji do růžova. Podlejeme králičím nebo kuřecím vývarem, přidáme divoké koření a pepř. Do základu vložíme připraveného králíka a pod poklicí dusíme doměkka. Po udušení králíka vyjmeme, výpek odvaříme na potřebné množství, přidáme demi glas a podle potřeby přisolíme.

Očištěné brambory jemně nastrouháme, necháme ustát a část vody scedíme. Do připravených brambor přidáme mouku, sůl a pepř a dobře promícháme. Připravené těsto protláčíme hrubým struhadlem do vařící vody, lehce zamícháme a vaříme 8 - 10 min. Poté cedníkem vyjmeme. Slaninu nakrájenou na kostičky částečně roztavíme, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, osmahneme do růžova a vložíme upravené strapačky, zlehka promícháme. Při podáváníi zdobíme polníčkem nebo jemně nakrájenou pažitkou.

 

 

 

 

Žádné komentáře