RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Jehněčí maso

Jehněčí korunka s kukuřičnými plackami

Suroviny: 1 kg jehněčích zad, 400 g květáku, 300 g brokolice, rajčata, olej, 1 stroužek česneku, 1 ČL medu, 3 PL světlého piva, sůl, grilovací koření, 2 rajčata a svazek petrželky na ozdobení,, Placky:, 300 g sterilizovaných kukuřičných zrn, 3 vejce, 2 PL hladké mouky, tuk na smažení

Postup: Jehněčí hřbet podélně rozsekněte. Odkrojte lůj, kosti na koncích asi v délce 2 cm očistěte od masa a nožem pečlivě oškrabte. Plát stočte a vzniklou korunku stáhněte potravinářským motouzem nebo mocnou nití. Česnek přelisujte. Z 1 PL oleje, ½ ČL grilovacího koření, medu, piva, soli a česneku připravíme pastu. Naneste ji ze všech stran na maso a dejte nejméně na 1 hod.. odležet do chladničky. Korunku vložte do pekáče, podlejte naběračkou vody a pečte při střední teplotě a za občasného polévejte vypečenou šťávou dozlatova (asi 50 min.). Mezitím květák a brokolicui rozdělte na růžičky. Tlustší stonky brokolice oloupejte, přidejte k zelenině a v osolené vodě uvařte do poloměkka (asi 10 min.). Poté vodu ihned dekantujte a zeleninu zakryjte utěrkou.

Placky: Vejce rozšlehejte s moukou na hladké těstíčko a vmíchejte kukuřici. Lžící namočenou v oleji oddělujte kousky, které vkládejte do zahřátého tuku. Rajčata nakrájejte na měsíčky. Z pečeného masa odstraňte motouz. Korunku podávejte s kukuřičnými plackami, obložte zeleninou a ozdobte petrželkou a dílky rajčat.

 

 

 

 

Žádné komentáře