RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Hovězí maso

Španělský ptáček

Náplně se dost odlišují podle kraje a rodiny. Okurka a uzenina, případně vejce ale patří ke stálému hitu tohoto jídla.

Suroviny: 4 plátky ze zadního hovězího, nebo tenčí plátky roštěné, vždy nakrájené přes vlákno, 2 lžíce hořčice (francouzské nebo kremžské), 2–3 vejce, 1 lžíce másla, 1 lžíce rozemnutých bylinek (tymián), 8 plátků anglické slaniny, 4 plátky šunky (nebo 1 větší vuřt či špalíček oblíbené uzeniny), 1 velká kyselá okurka či 4 malé, špalíček pórku nebo jarní cibule, 2–3 lžíce oleje, 150 g uzené slaniny do základu, 1 velká cibule, nakrájená, sůl, pepř, trocha sladké nebo pálivé papriky, pár kapek worcesterské omáčky na dochucení, 250 ml vývaru, 1 lžíce hladké mouky

Postup: 1. Maso lehce naklepejte, osolte, opepřete a potřete hořčicí. Na pánvičce na másle umíchejte vajíčka s trochou soli a bylinek nebo upečte tenkou omeletu. Na každý plátek masa položte dva plátky slaniny, šunky, nebo špalíček uzeniny a čtvrtinu vajec nebo omelety. Přidejte čtvrtku podélně rozkrojené kyselé okurky nebo celou malou a kousek pórku či cibulky. Stočte a ovažte provázkem a nebo spíchněte jehlami.

2. Na rozehřátém oleji osmažte slaninu a pak cibuli. V základu ze všech stran na vyšším plameni osmahněte (po jednom) ptáčky. Osolte, opepřete, poprašte paprikou, podlijte trochou vývaru a na malém plameni buď na plotně, nebo v troubě předehřáté cca na 180 stupňů duste doměkka asi hodinu. Ptáčky vyjměte, šťávu vysmahněte, zaprašte moukou, zasmahněte, podlijte vývarem a 15 minut povařte. Vraťte ptáčky, vše dochuťte a prohřejte.

 

 

 

 

Žádné komentáře