RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Guláše

Guláš od babičky

Suroviny:hovězí zadní 500 g, olej, dvě větší cibule, česnek (5 stroužků), jedna kostka zeleninového bujonu, červená paprika mletá (sladká+pálivá), kmín celý, sůl, hotová jíška tmavá na zahuštění (Knorr)

Postup: Maso nakrájíme na kostky 2x2 cm. Zároveň pokrájíme nadrobno cibuli. Dáme dvě polévkové lžíce oleje do papiňáku. Na to nasypeme pokrájenou cibulku a lehce osmahneme. Jakmile začne cibule pěnit, přidáme tři rozdrcené stroužky česneku a zároveň s ním kostky masa, přihoďíme trochu kmínu (20 zrníček) a necháme lehce osmahnout, občas zamícháme. Když začne maso pouštět šťávu, přidáme červenou sladkou a pálivou papriku (dvě vrchovaté malé lžičky sladké a půl lžičky pálivé papriky, aby byl guláš ostřejší). Znovu vše promícháme, až se vše spojí a maso již nebude na povrchu krvavé, vložíme kostku bujonu, zalijeme vše jedním litrem vařicí vody zavřeme papiňák a necháme vařit cca 20-25minut. Ze začátku necháme plotýnku na max. a když začne papiňák syčet, stáhneme teplotu na minimum. Po 20-25 minutách ho odstavíme a po odtlakování otevřeme. Pak ho opět postavíme na plamen, necháme ho lehce vařit, rozdrťíme do něho další dva stroužky česneku, které mu dodají specifickou chuť. Zároveň ho osolíme podle chuti a přisypeme hotovou jíšku (tmavá od Knorr - kontrolovaně za stálého míchání přidáváme po jedné polévkové lžíci, cca čtyři lžíce stačí, je to podle toho, jak hodně chcete mít guláš zahuštěný.Tahle konečná fáze nezabere víc jak pět minut.Teď už jen stačí k němu přidat přílohu  podle chuti a podávat. Kdo chce mít guláš se vším všudy, může si na vrch nakrájet syrovou cibuli. Dobrou chuť;)

 

 

 

 

Poslední komentáře
06.06.2017 17:52:08: Jasne kazda babicka pouziva chemickou jizku a bujon v kostce .... to maso se musi nechat osmahnout a...