RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Chuťovky

Těsto na Italskou pizzu

Klasika od Italů, jednoduchý recept na těsto.

Suroviny: 240 g hladké mouky, 15 g čerstvého droždí, 1,5 dl vody, 1 lžíce oleje, sůl

Dohotovení: 120 g strouhaného sýra (např. parmazán), 3 lžíce oleje, 4 lžíce rajčatového protlaku, 2 ks stroužky česneku, špetka oregana a tymiánu nebo přímo koření pizza, ostatní ingredience jako např. šunka, sýr, salám, zelenina ....

Postup: 1. Do prosáté mouky přidáme sůl a olej

2. Droždí rozmíchané v teplé vodě a přidáme ho k ostatním ingrediencím

3. Vypracujeme buď ručně nebo v hnětači středně tuhé těsto

4. Pak těsto přeložíme na prkénko a ještě chvíli hněteme, nakonec vytvoříme bochánek

5. Vložíme ho do misky vytřené olejem, přikryjeme utěrkou a necháme vykynout (máme li těsto vykynuté poznáme tak, že do něj opatrně píchneme prstem a pokud se nám těsto vrátí téměř na původní místo, je vykynuté, pokud ne, dáme mu ještě čas)

6. Potom těsto rozdělíme na polovinu, lehce prohněteme, utvoříme 2 kola o průměru 24 cm, přeložíme na pomaštěný plech a necháme již jen chvíli kynout

7. Vykynuté těsto potřeme olejem, pak rajčatovým protlakem rozmíchaným s rozetřeným česnekem a okořeníme kořením pizza (oregáno, tymián ...)

8. Na těsto naskládáme různé ingredience, u italské pizzy začneme sýrem a na ten klademe další ingredience (šunku, salám, zeleninu.....)

9. Zprudka upečeme v horké troubě předehřáté na 250 °C a více, nebo v elektrické kulaté pánvi, zde budeme s nastavením teploty opatrnější, chce to vyzkoušet, aby se vám těsto zespodu nepřipalovalo!

Doporučení - Skvěle těsto chutná, pokud před pečením potřete okraje pizzy olejem smíchaným z rozlisovaným česnekem. - Místo protlaku se také používá kečup.

 

 

 

 

 

Žádné komentáře