RECEPTY OD ZDEŇKA

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Statistika

Chuťovky

Lečo s klobáskami

Suroviny ( pro 4 osoby ) 4 lžíce oleje, 2 střední cibule, nakrájené na klínky, 6 větších barevných paprik, 4 tvrdší velká rajčata, 4 kvalitní klobásky, např. debrecínská, sůl a mletý pepř na dochucení, 1/2 lžičky mleté pálivé papriky

Postup: 1. Papriky a rajčata omyjeme, papriky zbavíme semeníku a nakrájíme na proužky. Rajčata rozkrojíme na čtvrtiny, vyřízneme zelenou část okolo stopky, odstraníme měkkou část se semínky a dužinu nakrájíme na osminky nebo plátky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na klínky. 2. V hlubší pánvi rozehřejeme polovinu oleje a opečeme na něm několikrát naříznuté klobásky ze všech stran, vyjmeme a uchováme teplé. Do výpeku přidáme zbylý olej, zpěníme na něm nakrájenou cibuli, přidáme papriky, rajčata a opékáme a mícháme, dokud se zelenina neopeče a nezkřehne a šťáva, kterou pustila, se částečně nevydusí. 3. Nakonec směs osolíme, opepříme, přidáme opečené klobásky a společně prohřejeme. Stáhneme z ohně nebo zmírníme plamen, aby se snížila teplota, a zaprášíme mletou pálivou paprikou, necháme zpěnit a promícháme. Podáváme nejlépe s čerstvým pečivem.

Tip: K podušené zelenině klidně přisypte i sladkou mletou papriku pro zvýraznění chuti nebo naopak vynechejte pálivou papriku či použijte pouze sladkou. Lečo můžete, jak je u nás zvykem, spojit s rozšlehanými vejci a uzeninu nakrájet.

 

 

 

 

Žádné komentáře